"Nic nie może się równać z tym co widziało się na własne oczy"

ColetteZapraszam na fanpage na facebook tam więcej zdjęć

Szukaj na tym blogu

profilki

Translate

Mój Egipt - miłość od pierwszego wejrzenia


Egipt 

Egipt to kraj do którego najchętniej wracam, miejsce gdzie najlepiej się czuję i gdzie chciał bym spędzić resztę życia. Tak, nie przesłyszeliście się, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Wspaniały klimat, świetna kuchnia , ciepłe morze i przyjaźni ludzie. Zielony Nil, piramidy, wielokulturowy Kair i  zabytki, których w jednym życiu chyba nie sposób wszystkich zobaczyć  to najkrótsza recenzja tego cudownego kraju. Wiem nie jestem obiektywny, ale Egipt jest takim miejscem, że albo się w nim zakochasz i będziesz zawsze za nim tęsknił, albo nigdy więcej tam nie przyjedziesz.
Luksor - Karnak


Luksor - Karnak
Luksor - Karnak


Mimo swojego ogromnego przywiązania do kultury europejskiej, wspaniale czuję się wśród wąskich ciemnych uliczek Hurghady, wśród tłumu ludzi na miejscowych sukach pełnych zapachu przypraw, owoców i  korzeni. W przeciwieństwie do mojej żony nie umiem i nie znoszę się targować, ale zawsze urzeka mnie to, ze wchodząc do sklepu częstuje się mnie herbatą i traktuje się jak wyjątkowego klienta niezależnie czy coś kupię czy tylko się potarguję.


Widok na Teby Zachodnie


Kolosy Memnona


Powiecie, że nie znam prawdziwego Egiptu, tylko ten turystyczny - tak to prawda ten prawdziwy poznałem tylko zza szyby autokaru, ale w tym turystycznym czuję się cudownie. Tyko w Egipcie, gdy już raz wejdziesz do sklepu sprzedawca zapamięta cię i ile razy będziesz przechodził obok jego sklepu wypatrzy cię wśród tysięcy turystów i będzie się z tobą witał, przyjaźnie zagada, niezależnie czy zarobił na tobie czy nie.
Świątynia Hatszepsud
Świątynia Hatszepsut

Pamiętam, że gdy pierwszy raz tam pojechałem miałem obiekcje przed wychodzeniem z hotelu. Dzisiaj nie wyobrażam sobie, by co wieczór nie spacerować po uliczkach Hurghady, zachwycając się atmosferą, urokiem i z każdej strony dolatujących wymieszanych zapachów sziszy, perfum,  ziół, i aromatycznych kebabów. Egipt ( dla mnie ) to oprócz wspaniałego wypoczynku  - niepowtarzalne zapachy.


Kair


Kair

Na ulicach Kairu nie tylko auta

Tylko w tym kraju dostrzegam potwornie ciężko pracujących ludzi, którzy, mimo trudu, zmęczenia, upału zawsze uśmiechnięci, życzliwi, i chętni do chociaż by chwilowej rozmowy, przyjaznej zaczepki lub komplementu. Turysta tutaj to świętość nawet w miejscach gdzie pojawia się bardzo rzadko tak zwanych poza turystycznych rejonów mieszkalnych.


HurghadaAby zwiedzić najważniejsze zabytki Egiptu jeden wjazd na pewno nie wystarczy, ale żeby zakochać się w nim wystarczy już kilka spędzonych tam chwil. Dzisiaj  niestety bardzo boli fakt, że turyści omijają  tę  tak przyjazną nam część Afryki. Mam wielką nadzieję, że ten pat jak najszybciej się skończy i znowu setki tysięcy turystów zapełnią uliczki Hurghady, Kairu, Luksorui, Abusimbel i Aleksandrii.
Więcej zdjęć zobaczycie na moim fanpeage na fecebuku 

Etykiety

Polub stronę na feacebook

Follow by Email

Odwiedzający

Free counters!

mapa

Free counters!